Araç Takip Sistemi

Nesnelerin İnterneti (IoT), otomativ, tedarik zinciri ve ulaşım endüstrisine entegrasyonu, modern filo yönetim endüstrisinin daha da gelişmesini teşfik etmektedir. Araç Takip Sistemleri, şirketlerin araç yatırımlarımı, yönetimi ve telematiği ile ilgili riskleri ve maliyetleri azaltmasını sağlamaktadır. Ayrıca bu tür çözümler, araçların konumu, sürücü davranışları, yakıt tüketimi, hız aktiviteleri gibi önemli ölçümlerin gerçek zamanlı takibini sağlar.

Araç Takip Sisteminin faydaları;

İşçilik maliyetlerinde azalma; Araç takip fonksiyonu açıldığında, filo yöneticisi çalışan faaliyetlerini (molalarda harcanan zaman dahil) izleyebilir, yetkisiz duraklamaları ortaya çıkarabilir ve fazla mesai taleplerini değerlendirebilir.

Artan güvenlik; İstatistikler, GPS araç izleyicileri takılıysa sürücülerin hız sınırına uyma olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir. Uzaktan denetim altında daha sorumlu sürüş, daha az kaza ile daha güvenli yolculuklara neden olur.

Azalan yakıt maliyeti; Rota optimizasyonu ve yakıt kartlarının kullanımı önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar. Bu işlevler GPS konum verilerini toplar ve daha ayrıntılı analiz için filo yöneticilerine gönderir.

Daha iyi müşteri hizmeti; Teslimat şirketleri rota optimizasyonunu kullanarak hemen yeni siparişleri işleyebildiklerinde, sonuç olarak gelir ve müşteri memnuniyeti artar.

Filo bakım maliyet tasarrufu; Sürücülerin cep telefonlarında görüntülenen bakım uyarıları, zamansız yağ değişimlerinden veya kontrol motoru uyarılarının göz ardı edilmesinden kaynaklanan ekipman arızalarını ortadan kaldırır.

Prim indirimi;  Sigorta şirketleri GPS araç takip sistemlerini kullanmak için genellikle indirim yaparlar.

E-BÜLTEN
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için E-bültenimize kayıt olunuz!
E-KATALOG
Firmamız ve Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz!
E-Katalog