Felaket Kurtarma, İş Sürekliliği ve Yedekleme Çözümü

Bir Bilgi Teknolojisi sağlayıcısının verdiği en önemli hizmet, müşterilerini güvende tutmaktır. SODER, iş sürekliliği,felaket kurtarma ve yedekleme çözümleri ile kurumların gerçekleştirdiği operasyonlarını felaket anlarında, kritik iş fonksiyonlarının devamını sağlamak amacıyla çalışmaktadır.

Kurumların iş sürekliliklerinin sağlanabilmesi için; kurumların kritik iş süreçlerine ilişkin verilen korunması, felaket senaryolarının oluşturulması, yedekleme stratejilerinin belirlenmesi, en iyi yedekleme donanım ve yazılım uygulamalarının kullanılması ve bu işlemlerin yönetilmesi işlevlerini sağlamaktadır.

Yedekleme (Backup)

Yedekleme, verilerinizin başka bir cihazdaki veya başka bir konumdaki bir kopyasıdır. Yedeklemeler genellikle günlük olarak gerçekleştirilir. O günün verileri orijinal verilerden kopyalanır ve saklanır. Yedekleme çözümü, hızlı bir şekilde çevrimiçi olması gerekmediği ve bazı verileri (saat/gün) kaybetmeyi göze alabileceğiniz sistemler için uygun olacaktır. Bir yedekleme sistemi, yalnızca zaman içinde belirlenen bir noktaya geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Felaket Kurtarma (Disaster Recovery)

Disaster Recovery çözümleri, iş sürekliliğinin bir parçasıdır. Oluşabilecek felaket durumları, siber saldırılardan ekipman arızalarına ve doğal afetlere kadar organizasyondaki sistemi risk altına sokan herhangi bir şey olabilir. Felaket kurtarma planı ile hedef, bir işletmenin mümkün olduğu kadar normal çalışmaya devam etmesini sağlamaktır. Felaket kurtarma süreci planlama ve test etmeyi içerir ve işlemleri geri yüklemek için ayrı bir fiziksel yapı içerebilir.

 

E-BÜLTEN
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için E-bültenimize kayıt olunuz!
E-KATALOG
Firmamız ve Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz!
E-Katalog