Sunucu ve Depolama Çözümleri

Sunucu Çözümleri

Şirketlerde ve kurumlarda uygulamaların çalışabilmesi için gerekli işlem gücüne sahip sunucular kurumların iş sürekliliği için çok büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle çözüm odaklı çalışarak, kurumun sunucu yönetimi odaklı çözüm ve hizmetleri kesintisiz sağlayabilmeleri için yüksek erişilebilirlik, performans ve yedeklik ihtiyaçlarını en iyi şekilde sağlamaktayız.

İşletim sistemi yönetimi ile sunucu üzerinde çalışan işletim sistemlerinin sağlıklı hizmet verebilmesi için gerekli güncellemelerin yapılması, güvenlik açıklarının kapatılması, kaynak yönetiminin yapılması ve gerekli durumlarda işletim sistemlerinin yeniden kurulması gibi hizmetlerin kesintisiz verilmesini sağlamaktayız.

SODER, kurumların ihtiyacı olan sunucu sistemleri yönetimini en iyi şekilde sağlayabilmesi için üretici firmalar ile ilişkilerini, kurumların ihtiyaçlarını kesintisiz devam ettirebilmek için, en iyi şekilde yönetmektedir.

Veri Depolama Çözümleri

SODER, kurumların artan ihtiyaçları doğrultusunda depolama hizmetlerinde de doğan ihtiyaçlarına karşılık verebilmek amacıyla kurumlara veri depolama hizmetleri konusunda en verimli ve hızlı şekilde karşılık vermektedir.

Teknolojilerin ve kurumların değişen ihtiyaçları kapsamında, farklı depolama teknolojilerini kullanarak depolama kaynaklarınızı en iyi şekilde yönetebilmenizi sağlıyoruz. Performans gerektiren kaynaklarınız için hibrit ve SSD’ lerden oluşan depolama çözümleri, arşivleriniz içinse geleneksel mekanik disklerden oluşan depolama çözümleri sunarak kaynaklarınızı etkin kullanmanızı sağlıyoruz. Depolama sistemlerinizde ortaya çıkabilecek sorunlarınızı asgariye indirerek, cihazlarınızın verimli, performanslı ve kesintisiz şekilde çalışabilmesini sağlıyoruz.

Alan ihtiyaçlarına bağlı olarak veri saklama teknolojileri de gelişmiş, DAS, NAS, SAN sistemleri yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Directed Attached Storage (DAS): Verinin saklanacağı cihazın, depolama yapacak olan cihaza doğrudan bağlantısı ile meydana gelen çözümdür. DAS’ın bağlı olduğu cihaz, depolama birimini kendi yerel (lokal) diski olarak kabul eder ve buna göre işlem yapar.

Network Attached Storage (NAS): Ağ üzerindeki cihazlar tarafından erişilebilen, gönderilen veriyi depolayan ve bu veriye erişimi sağlayan, içerisinde gömülü bir işletim sistemi bulunan ve klasik sunucu sistemlerindeki client/server ilişkisini esas alan bir sistemdir. Gereksinimlere göre, NAS cihazlarının kapasitesi ek diskler ile genişletilebilir. Dosya sunucusu (file server) yerine NAS cihazlarının kullanılmasının nedeni güvenliktir. Dosya sunucularında olduğu gibi, NAS cihazlarında işletim sisteminin istemci tarafı olmadığı için gelen saldırılara karşı daha güvenlidir.

Storage Area Network (SAN): Paylaşılmış depolama birimlerinin bulunduğu yüksek hızlı ağdır. LAN veya WAN üzerindeki bütün depolama cihazları, SAN teknolojisi ile bütün ağ tarafından kullanılabilir durumda olur. Daha fazla depolama cihazı ağa eklenerek, ağdaki depolama yapacak birimlerin hizmetine sunulabilir.

E-BÜLTEN
Kampanyalarımızdan haberdar olmak için E-bültenimize kayıt olunuz!
E-KATALOG
Firmamız ve Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz!
E-Katalog